Uudised

14. Juuli 2011 - 12:54 | naisteleht

Margusel on eriline anne – ta maalib inimesi paremaks ja positiivsemaks. Tema juurest minnakse ära end taas leidnuna, harmoonilise ja õnnelikuna.

Kõik algas sellest, et ühel heal hetkel tavareaalsus lihtsalt ammendas end tema jaoks, ütleb juba 15 aastat tagasi kunstiraviga alustanud mees.

Kunst avas uue maailma ja aitas iseennast avastada. Kui teised alternatiivravitsejad kasutavad pendleid, bioenergiat või muud sarnast, siis Marguse «tööriistadeks» on värvid ja pintslid.

Margus maalib hingepilte ehk mandalaid ning seeläbi vabastab inimesi väsimusest, negatiivsusest ja depressioonistki. Mandala tähendab tema selgitust mööda täiuslikkuse mudelit. Ehk kergemini mõistetavalt — meditatsiooni mudelit, milles kasutatakse visualiseerimist, hinge sisu silmaga nähtavalt kujutamist.

Fotod hingemandala kujutistest. Valminud pastelltehnikas.

naisteleht-2011-01naisteleht-2011-02naisteleht-2011-03

Mandalaid võib teha kolmemõõtmelisena, näiteks kivist, merikarpidest, puust või isegi kullast. Kuid võib ka maalida lõuendile, kangale või paberile — nagu seda teeb Margus.

Margus on soovijatele hingepilte teinud juba palju aastaid, kuid manitseb, et oma mandalaga kohtumist ei tohi keegi kergekäeliselt ette võtta.

Kahtluse korral tasub pigem lasta sel soovil juurduda, kindlamaks ja tugevamaks kasvada. Sest mandala pole suvaline maal teie koduseinal — Marguse sõnul võib see tuua ellu transformatsiooni ehk sisemise ja välimise ümberkujunemise.

naisteleht-2011-04naisteleht-2011-05

Eelkõige on mandala mõeldud vaimse teadvuse avardamiseks. Selle abil võime hakata mõistma ja tundma asju, mida pole varem märganud ega tundnud, meie tajud ja tunded selginevad, harmoonia ja tasakaal taastuvad ning ellu tuleb rahu. Mandala välja puhastav toime hoiab ja kaitseb ka keskkonda, kuhu pilt üles pannakse.

«Meditatsiooniseansil, mille käigus valmib mandala, ma puhastan inimese vanad energiad ära ja toon uued puhtad asemele,» märgib Margus. Ta korraldab ka grupiseminare.

Ligi kuus tundi kestvatel seminaridel arutletakse energiate ja olemuse üle ning Margus juhendab, kuidas igaüks saab ise oma hingepildi joonistada ning seeläbi vanad energiad «ära anda». Puhastumisprotsessi saadavad hoolikalt valitud muusika ja Marguse lihtsad selgitused.

naisteleht-2011-06

Vahel vabastab vanast energiast kõige paremini see, kui valminud energiapilt ära põletada — seeläbi puhastatakse hing lõplikult seda risustanud «rämpsust».

Margus tunnistab, et on korduvalt ka oma energiapilte põletanud, enamasti siis, kui on iseendaga pahuksis või närviline. Sest ehkki ta tegeleb süvenenult vaimsete praktikatega, pole temagi vaba kohatistest negatiivsetest emotsioonidest.

Just hingede puhastamise pärast rändab Margus oma seminaridega ka mööda Eestit ringi. «Inimesi huvitab, miks nad siin on, mis on nende olemise eesmärk,» märgib Margus, kes on mandalateraapia kaudu aidanud juba kümneid inimesi ja kelle tehtud maale leiab kunstikogudest üle maailma.

«Tihti tuntakse end poolikuna, soovitakse oma terviklikkust taastada. Ma tunnetan ka selle ära, kas kellelgi on mingeid probleeme, hädasid või haigusi.»

Kolmekümneselt avanes uus maailm

Kuidas Margus nii erilise kutsumuseni jõudis? Juba lapsena oli ta väga suur kunstihuviline — voolis ja joonistas, tajudes, et just see on tema rida. «Maalimisse lihtsalt sulandud, seepärast soovitan seda ka kõigile teistele,» rõhutab taidur.

Ehkki täiskasvanuks saades omandas Margus hoopis ehitaja elukutse ja valmistas mööblit, tuli kolmekümneseks saades ta ellu põnev pööre — ta hakkas huvi tundma idamaise filosoofia vastu.

Budistlik ja hinduistlik tarkus on tema loomingut üha täiendanud ning mehe ja tema kunsti hoopis erilist moodi inimeste teenistusse suunanud. Kuid tema teraapiaseansid pole religioossed — Margus rõhutab, et mandala sisu ja terminoloogia ei kuulu otseselt ühelegi religioonile.

Täpselt nagu inimene ja tema hing ei kuulu ühegi usutunnistuse juurde — aga aeg-ajalt vajab ikkagi puhastamist, et suuta olla õnnelik. Hille Kõrgesaar

Marguse juurest lahkud teise inimesena

Marguse klient Raigo Kaljus (33): «Kohtusime Margusega juhuslikult ühel üritusel, kus ta joonistas inimhingi. Pikk järjekord oli. Lasin ka oma hingepildi joonistada – see tuli hele ja helge.

Hingemandala kujutisi pastelltehnikas

naisteleht-2011-07naisteleht-2011-08naisteleht-2011-09

Ta tegi huvitava seansi ja sealt ära läksin ma väga avatuna, õnnelikuna ja rahulikuna, ütleksin, et meeliülendavas seisundis.

Margus oskab nii hästi energiaid avada ja puhastada, et tunned end tema juurest lahkudes lausa teise inimesena.